Su İçmenizi Kolaylaştıracak Öneriler

Su İçmenizi Kolaylaştıracak Öneriler

Bol su içmenin sağlıklı yaşamın olmazsa olmazlarından biri olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Fakat bazılarımız için bol miktarda su içmek öyle pek kolay değil. Siz de ‘su içemeyenler’ grubuna mı dahil siniz?  Siz de ‘su içmeyi sevmeyenler’ ya da ‘su içmeyi unutanlar’ gurubundan mısınız? Bu işi nasıl kolaylaştırabiliriz diyorsanız, önerilerimize göz atın!

Su şişeniz hep yanınızda bulunsun

Çevrenizde yanında 7/24 şişesiyle dolaşan insanlar görürsünüz. Siz neden onlardan biri olmayasınız? Hoş, sevdiğiniz bir şişe alın kendinize. Her dışarı çıktığınızda mutlaka yanınızda bulundurun. Bu şekilde bahaneleriniz de ortadan kalkar.

Suyunuzu tatlandırın

Sürahide ya da şişede bulunan buzlu suyunuzun içine yarım limon sıkmaya deneyebilirsiniz. Veya Herbalife Herbal Aloe Konsantre içeceğin birkaç damlasıyla tatlandırın. Böylece su içmek artık keyifli ve lezzetli bir hal alacak.

Suyunuzu pipetle içmeyi deneyin

Su içmeyi bir oyun ve eğlenceye çevirmeye ne dersiniz? Paketler içinde satılan renkli pipetlerden alın. Su içerken bu renkli pipetleri kullanın.

Sabah ilk işiniz su içmek olsun

Sabah kalktığınızda kahve veya çaydan önce su içmeyi alışkanlık haline getirin. Akşam yatmadan önce başucunuza bir büyük bardak su koymak işinizi kolaylaştırabilir. Böylece uyanır uyanmaz ilk işiniz yanı başınızda duran suyu içmek olur.

Hatırlatıcılardan faydalanın

Alarm kurun veya akıllı telefonlar için tasarlanmış hatırlatıcı uygulamalardan faydalanın. Örneğin; Play Store’den Herbalife One uygulamasını indirerek su içmeyi hatırlatıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Bu yazıya toplam 2 tane yorum yapılmış.

  1. Berna diyor ki:

    Pek su içmiyorum. Bu makale neden su içmem gerektiğini algılamamı sağladı. Bundan sonra daha fazla su içmem gerekiyor. Teşekkürler.

  1. 7 Ağustos 2016

    […] getirecek aromalar ve meyvelerden faydalanabilirler. Eğer siz de su içmeyi sevmeyenlerdenseniz Su İçmenizi Kolaylaştıracak Öneriler başlıklı yazımı takip […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>